KONTAKT - tel: +420 778 052 444    email: info@slusny.net    prodejna: Ladova 5, Praha 2, Palackého Náměstí  PO-PÁ / 10:00-18:00

Položky 110 z celkem 599

Nastavit sestupně
na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

 

yoyo mistrovství

Yoyo mistrovství ČR 2014 bylo již jedenácté a já jsem tentokrát nesoutěžil, místo trénování a připravování na freestyle jsem se mohl celý den věnovat ostatním yoyerům.

Letos se všichni yoyeři sešli 25.10. v Meetfactory na Smíchově. Sama o sobě mi Meetfactory přisla super, zajímavý prostor, všude spouta prostoru na yoyování, z každého místa je vidět na stage, parádní trénovací místnost atd. K nejbližšímu občerstvení malá procházka ale to výborně pořešili organizátoři Kaiser Franz burgrama přímo na místě (já měl 2 a takhle dobrej hamburger jsem dlouho neměl :) Obecně myslím, že je dobře, že se YYMČR konalo na novém místě.

Už ráno před 9 hodinou se všichni začali poctivě scházet před vchodem, já i Kuba jsme zaspali, takže jsem ráno museli dost pospíchat abychom stihli postavit YYF/SLUSNY stánek a Kuba zařídit online stream. Bylo to trochu o nervy ale všechno se nějak nakonec stihlo :)

Jako první začala kvalifikace kategorie středně pokročilích, tu jsem bohužel nestihl a stejně tak jsem neviděl ani finále, do kterého postoupilo 10 nejlepších. Vítězem se nakonec stal Tom Kavtičnik. Dost velkou radost jsme měli i z postupu Karolíny Záhrubské, která je poslední dobou hodně aktivní, často soutěží a hlavně se dost zlepšuje, pokud to takhle půjde dál tak bude dělat dost problémů i klukům ve vyšších kategoriích.

 Začátečníky vyhrál po napínavém TieBreaku Filip Engelhart z Nového Boru, svěřenec Debakla :) Soutěžila i spousta zkušenějších yoyerů ale opakuje se tu stále stejná, pro mě nepochopitelná věc. Nechápu proč si lidi pořád dokola berou neresposivní yoya na základní triky. Všechno je potom o tolik těžší a přichází úplně zbytečně o body.

Kategorie Open, neboli mezinárodní 1A bylo solidně nabité, celkem soutěžilo 13 soutěžících z Německa, Maďarska, Polska, Slovenska, Itálie a i USA. Vždycky jsem rád, že cizinci považují mistrovství ČR za kvalitní soutěž a jezdí sem hojně soutěžit. Letos všechny jednoznačně porazil Carlos Braun. Hodně se freestyle povedl naší kámošce Ann Connolly, která nakonec jako jediná cizinka brala 4. místo.

Xdivize v Čechách prostě moc nekvete, ostatním stylům se u nás věnuje málo lidí, což je velká škoda. Já sám nemám moc co říkat, protože jsem striktně 1A yoyer :)) Přijde mi ale, že občas lidi nechtějí soutěžit v 1A protože je moc konkurenční a je tam moc dobrých yoyerů, v ostatních divizích ale skoro nikdo není a tak je v ČR a vlastně i v Evropě celkem lehké (nebo rozhodně o dost jednodušší) v 2A, 3A, 4A nebo 5A prorazit. 
Nicméně 5A vyhrál člen našeho týmu Petr Kavka. 4A/offstring vyhrál Lorenzo Sabatini, náš další team member Zdenda Hýbl bral zasloužené střibro. Ostatní kategorie se z důvodu málo přihlášených bohužel neotevřeli.

Spintop neboli káča už se uzavřela pouze na trojici z Moravy a tak se o první 3 místa každoročně perou bratři Koneční a Honza Kloubec. Letos se v Meetfactory nejvíce zadařilo Danovi Konečnému a stal se tak Spintop mistrem ČR. 

Kvalifikace hlavní kategorie 1A Elite. Tam měl náš tým hned 4 koně: Máťu Tomeše, Tomáše Bubáka, Davida Kreibicha, Roberta Kučeru a Peťana, který byl ale jako úřadující mistr ČR nasazen rovnou do finále. 1 min. freestyly jsou vždycky o nervy, protože většinou stačí malá chybička a je po všem. Nejen na SLUSNY týmu ale i na všech soutěžících byla vidět kvalitní připrava a celkově výkony na dost dobré úrovni. Kvaldu celkem s přehledem vyhrál Kuba Děkan a z SLUSNY team prošel se 100% úspěšností. Mrzelo mě, že nepostoupil např. Michal Malík, který dlouho trénoval a ve finále by měl rozhodně co ukázat ale takové už soutěže jsou.

Následovali finále, které bohužel moc kvalitní nebylo. Nechci kritizovat, když jsem sám nesoutěžil. Vše jsem pozoroval z pohledu rozhodčího, plně jsem se soustředil na jednotlivé výkony a tak to na mě prostě působilo. Všichni dost kazili a pravděpodobně šlo hrála velkou roli i nervozita protože pro spoustu yoyerů šlo o první finále na MČR. Úspěch tak slavili ti zkušenější 3. místo Tomáš Bubák, 2. místo Petr Kavka a 1. místo všem vyfoukl mladíček Kuba Dekan, který se stal ve 13 letech nejmladším 1A mistrem ČR.Kuba vyhrál minulý rok kategorii středně pokročilích, celý rok trénoval a sbíral zkušenosti po contestech no a letos to všechno sklidil. Často se debatuje o Kubovo stylu o jeho tricích atd. nikdo ale Kubovi nemůže upřít píli a poctivost. Jsem dost rád, že to Kubovi vyšlo a gratuluju !

 

Díky moc CYA a organizátorům za dobrej contest a čus příště, Vashek Kroutil.

CELKOVÉ VÝSLEDKY

 

Nakonec jsem z celé akce ještě sestříhal video, tak na něj můžete mrknout :) Díky Ondrovi K. za natáčení.

Zveřejněno v kategorii Novinky By vana

Triko SLUSNY - Whiteboard  Triko SLUSNY - black&black  Tričko Yoyofactory - Pocket

Ahoj, na eshop jsem konečně nafotili všechna nová trička YYF i SLUSNY a máme tu i pár novinek:

1) CZM84MT - Matouš Tomeš edice Czech Matu

2) Horizon je opět skladem a čekáme ještě nesplashovanou levnější edici

3) Pause - super dostupný celokov od Yoyofficer

V nejbližší době se objeví v hodně limitovaném množství - Pulsar Onestar, Pulsar Space Cowboy a Pulsar Cyborg, USA Onestar, USA Spacecowboy, Pulsar DV888, Marble Protostar, CLYW Bonfire a TooHot + chystáme úplně novinky ale a ty si budete muset chvíli počkat :)

Zveřejněno v kategorii Novinky By vana

Triumph je nový signature model Hanka Freemana, trojnásobného mistra světa ve 3A. Hank v současné době bydlí v Praze, takže si tenhle model už mohla spousta lidí vyzkoušet a z vlastní zkušenosti musím říct, že se s ním jede parádně i 1A. To ostatně dokazuje dvojice Issac & Sebby, ze které podle mého skromného názoru obzvlášť Isaac dává slušný bomby!

Zveřejněno v kategorii Novinky By #pandobrutka

Takeshi Matsuura si po Worldsech udělal malý výlet do Německa, spolu s kluky z ruských Perfect Elements, konkrétně do Drážďan. A je jasné, že krásné prostředí tohoto města museli využít a natočili tak tohle video:

Zveřejněno v kategorii Novinky By #pandobrutka

Novinky v naši prodejně

17.10.2014 13:39:21

a

 

Náš kamenný yoyo obchod není jen prodejním místem ale místem pro všechny yoyery, kde se konají meetingy, soutěže a yoyeři se tu potkávají aby se kámošili, předávali si triky a trénovali. Od tohoto týdne tu máme spoustu novinek a v SLUSNY prodejně to tak bude žít víc, než kdykoliv předtím.


1) Nově máme otevřeno i v neděli. Hlavně proto aby nás mohli navštívit i yoyeři mimo Prahu, kteří jsou přes týden školou povinní a také ti, kteří mají přes týden moc práce. Každou neděli se na vás od 12:00 do 18:00 bude těšit Petr Kavka a Tomáš Bubák. Otevírací doba přes týden zůstává stejná, a to od 10:00 do 18:00.

2) #BSTCMB je soutěž o nejlepší trik na jeden nához, v prodejně probíhá každé úterý od 17:00 a více informací najdete zde.

3) SLUSNY yoyo kurzy jsou v shopu 2x týdně a jsou zcela zdarma. Ve středu od 17:00 do 18:00 bude yoyování učit Ann Connolly, nejlepší yoyerka USA (2009-2011) a kurzy jsou v Anglickém jazyce. V neděli bude učit Tomáš Bubák a Petr Kavka a to od 14:00 do 16:00. Kurzy jsou určené všem věkovým kategoriím a úrovním, začátečníkům i pokročilím. Vítání jsou všichni yoyeři i yoyerky, není potřeba se předem registrovat, nic platit a yoyo začátečníkům rádi zapůjčíme.

4) Každý pátek je v našem shopu Fast Challenge Friday neboli soutěž o nejrychlejšího yoyera. Neplatí se žádná registrace, přijít může kdokoliv a vítěz bere 201 Kč přímo na ruku. Více info najdete tady.

 

Zveřejněno v kategorii Novinky By vana

V Orlandu se letos sice nekonalo mistrovství světa v yoyování, to se přesunulo slavnostně do Prahy, ale Duncan na Floridě organizoval Duncan International Yo-Yo Open. To se odehrálo na začátku srpna, vycestoval tam i člen našeho týmu Petr Kavka a dnes vyšlo parádní video, které celou soutěž krásně popisuje.

Zveřejněno v kategorii Novinky By Jakub Kroutil

Joe Wilson - Fall 2014

14.10.2014 11:44:56

Joe Wilson je "amík", který se okolo yoyování motá už hodně dlouho. Jeho plynulý styl ja jasným důkazem toho, že neyoyuje krátkou dobu, protože plynulost a ladnost provedení triků je jedna z věcí, která se jen tak naučit nedá, ta přijde s nayoyovanýma hodinama, měsícema, rokama.... Joe vydává nové video a jede se Space Cowboyem od Yoyofactory, ten najdete i v našem eshopu a vůbec se Joeovi nedivíme, že si vybral právě Vesmírnýho Kovboje, protože luxusně nejen vypadá ale i luxusně jede.

Zveřejněno v kategorii Novinky By Jakub Kroutil

UnitYo SLYZ 2014

13.10.2014 6:46:33

Před nedávnem jsme upozorňovali na trailer, a dneska už tady máme plnohodnotné video. Atmosféru SLYZu si můžete znovu zopakovat díky Kryštofovi z UnitYo.

Zveřejněno v kategorii Novinky By #pandobrutka

2x US Nats

13.10.2014 6:43:56

Před nedávnem se objevily dvě stejný, ale vlastně úplně jiný videa z US Nats od různých autorů.

Zveřejněno v kategorii Novinky By #pandobrutka

Hometown Throwback

10.10.2014 14:06:22

Marco de Lucia je yoyer z Itálie, vrátil se do svého rodného města jménem Sarno aby tu natočil video na svém oblíbeném místě. Po tom, co jsme video viděli nám nezbývá dodat nic jiného než RESPECT ! Marco je fakt týpek....

Zveřejněno v kategorii Novinky By vana

Položky 110 z celkem 599

Nastavit sestupně
na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5