DOTAZY NA OBCHOD

Potřebuji poradit, mám dotaz, koho mám kontaktovat ?

Pokud potřebujete s čímkoliv pomoct či se na něco zeptat můžete nám napsat email na info@slusny.net či volat na číslo +420 776 687 384.

Právě jsem si objednal, za jak dlouho moje objednávka dorazí ?
Pokud jste zvolili zaslání na dobírku tak pouze čekáte doma na dopravce než Vám balík doručí, balíčky expedujeme nejpozději druhý pracovní den po objednání, o odeslání Vaši objednávky Vás informujeme emailem. Česká pošta i INTIME zpravidla doručuje balíčky do 1-2 pracovních dnů od odeslání, může to však trvat déle.
 
Objednával jsem již před týdnem a stále mi ni nepřišlo ?

Jestli Vám přišel email o odeslání balíčku tak pravděpodobně dodání zpozdila dopravce nebo Vás nezastihli doma a balíček čeká na poště či u společnosti INTIME. V takovémto případě je nejlepší kontaktovat Českou poštu (840 111 244) či kurýra INTIME jenž Vás informoval o dodání a poptat se na zásilku na Vaše jméno. V případě komplikací nás však neváhejte kontaktovat.

Kdy se na moje yoyo vztahuje záruka ?

Na všechny výrobky platí ze zákona 24 měsíční záruka, platí však na vady výrobku nikoliv na vady vzniklé nesprávným zacházením s výrobkem (bouchnutí o zem, přetahování závitu !!, časté otevírání a zavírání yoya, nesprávná manipulace s ložiskem, osičkou, spacery atd.).

Yoya jsou velmi přesná a citlivá, je tedy potřeba s nimi zacházet s patřičnou opatrností, především pak s manipulací se závitem, yoyo je potřeba rozevírat co nejméně a dotahovat s citem.

Upozorňujeme, že sjetý (stržený) závit není důvodem pro reklamaci !!

V případě reklamace postupujte prosím dle našeho reklamačního řádu.DOTAZY NA YOYOVÁNÍ

Jak vybrat první yoyo ?

Pro úplné začátečníky doporučujeme responsivní (vracející se na trhnutí) plastové yoyo. Většina začínajících ihned touží po celokovovém yoyu s vidinou toho, že čím lepší yoyo, tím to půjde lépe. Tak to však není !! Naopak, jako v jiných sportech je potřeba začít od úplných začátků. Z našeho sortimentu doporučujeme  FAST201, ONE či VELOCITY 2.0. Všechna 3 jsou super yoya vhodná na správné naučení základů. Yoya vhodná pro začátečníky najdete v této sekci.

Fast201 - velmi jednoduché a na používání snadné yoyo, kromě provázku není nic potřeba vyměňovat ani doplňovat, pro začátečníky ideální. FAST 201 není stavěný  pro složitější triky o to snazší jsou s ním základy. DOPORUČUJEME !!

One - výhodou je, že v balení je navíc i druhé, širší ložisko. Pokud ložiska prohodíte, stává se z One yoyo i pro středně pokročilé yoyery, vrací se pouze přes bind a zvládne i složitější triky.

Velocity 2.0 - podobně jako u One, není Velocity pouze začátečnickým yoyem, jeho síla se skrýva v nastavitelném návratovém systému Adjust-o-matic, kdy můžete jednoduchým otočením bočnic nastavovat, jak hodně se má yoyo vracet. Máte tedy yoyo pro začátečníky a po povolení se z něj v okamžiku stává yoyo pro pokročilejší.

Co je to responsivní/neresponsivní yoyo a co bind ?

Yoya se dají dělit na responsivní a neresponsivní neboli "vracecí" a "nevracecí".

Vracecí/Responsivní yoya se vracejí na pouhé trhnutí ruky, jejich vrácení je jednoduché, jsou vhodná pro začátečníky a pro základní triky.

Nevracecí/Neresponsivní yoya na trhnutí ruky nereagují, vrací se pouze po speciálním triku - "bindu".

Je to z toho důvodu, aby yoyer mohl dělat jakkoliv složité triky a yoyo se mu nevrátilo když on nechce ale pouze v případě, že udělá bind, neboli trik pro vrácení neresponsivního yoya.

Bindů je několik druhů, každý dělá ten, který mu vyhovuje nejvíce. Jak se binduje najdete v tomto videu:

 

Jak často je třeba měnit provázek ?

Nedílnou součástí každého yoya je string (provázek). Stringy se používáním opotřebují a ztrácí své vlastnosti, případně se při extrémním používání mohou i přetrhnout. Provázky je vhodné včas (záleží na intenzitě yoyování, materiálu ze kterého je string vyroben nebo třeba i na tom v jaké míře se Vám potí ruce) měnit, protože s opotřebovaným provázkem se yoyo hůře roztáčí/vrací, provázek ztrácí svou pružnost a i hůře klouže po prstech.  Provázek doporučujeme po 2-3 hodinách yoyování vyměnit. Jak provázek vyměnit, zkrátit a další informace o yoyo stringu najdete v tomhle videu:

Jak dlouhý bych měl mít provázek? Jaké jsou typy provázků a jak si mám vybrat provázek ?

Délka provázku je velmi důležitá, doporučuje se délka od země až po pupík yoyera, je to však je na Vás, pokud Vám  vyhovuje delší či kratší tak není problém :) Vše o typech provázků najdete v tomto videu:

Moje ložisko se začalo "chrčet" / sekat se / yoyo se mi vrací do ruky, co mám dělat ? + Jak vyčistit ložisko ?

Ložisko se dříve či později zanese prachem, vlasy či kousky provázku, to způsobuje "chrčení" a špatný chod yoya, v tomto případě je třeba ložisko vyčistit. Ložisko z yoya vyndejte, vložte na několik hodin do technického benzínu, poté osušte a je to :)) Ložisko po vyčištění nemusíte ničím mazat, můžete použít 1-2 kapky YYF Long Spin oleje (možno použít jakýkoliv olej na ložiska, např WD40) pro tišší chod a delší životnost. Jakmile ložisko namažete moc bude yoyo responsivní a bude se tedy vracet na trhnutí.

Jak vyndat z yoya ložisko ?

V některých typech jsou ložiska na volno a jdou vyndat jednoduše rukou, v jiných jsou napevno a je potřeba použít klešte či Yoyofactory Multitool, v obou případech je třeba být velmi opatrný aby se ložisko nebo jeho usazení (bearing seat) nepoškodilo. Ložisko i bearing seat jsou pro chod yoya klíčové.

Jak na to, se podívejte v tomto videu:

 

Jak vyndat z yoya spacery ?

U plastových yoyí jsou okolo ložiska navíc spacery (kovové kroužky pro lepší usazení ložiska), pokud potřebujete vyndat i je, použijte připínáček a jednoduše je od ložiska oddělte jako v tomto videu:

 

Jaké je nejlepší yoyo / Je lepší to nebo tamto yoyo ?

Nejlepší yoyo je přesně to, se kterým se vám nejlépe yoyuje. Začátečníkovi bude super celokov k ničemu. Kdo má rád motačky a složité triky dá přednost menšímu yoyu, naopak někdo jiný preferuje yoya větší, lehčí, těžší atd. Nejlepší yoyo tedy neexistuje, vždy záleží na tom, co komu vyhovuje.

Jak dlouho se určité yoyo točí? Jak dlouhý má toto yoyo sleep ?

Jak dlouho se yoyo vydrží točit (maximální sleeper) záleží na spoustě faktorů. Především na stavu a typu ložiska,  umu yoyera yoyo roztočit a v neposlední řadě také na yoyu. Kvalitnější, přesně vyrobená yoya mají maximální sleeper zpravidla delší. Nelze tedy přesně určit jak dlouho se jaké yoyo točí.

Co je to response systom a jak často je třeba měnit ?

Response systém neboli návratový systém zajišťuje správnou návratovost yoya a zároveň i to, aby se yoyo správně roztáčelo, jakmile response system z yoya vyndáte, yoyo se nejen nebude vracet ani přes bind ale ani ho neroztočíte.

Návratových systému existuje hned několik:

O-ring - gumové kroužky, používané především ve starších yoyích od firmy Yoyojam, není potřeba měnit.

Starburts - vylisovaná hvězdička do boku yoya, dnes se již téměř nepoužívá, není potřeba měnit.

4holes - vylisované jamky do boku yoya, používá se především u offstringových yoyí, není potřeba měnit.

Flowable silicone - aplikace silikonu z tuby do drážky v boku yoya, nevýhodou je složitá výměna, dnes nahrazen silikonovými pady.

Silikonové pady - nejlépe fungující a nejrozšířenější (dnes téměř ve všech yoyích) návratový systém,, jde o silikonové nálepky, jež se snadno nalepí do drážky v boku yoya. Vydrží 2-3 měsíce. Existuje několik druhů a několik výrobcu, liší se jak velikostí tak kvalitou (doporučujeme K-pady).