vasek kroutil

Vashek Kroutil

  nick: vana, vashek
  my setup: YYF Supernova, Center Trac, žlutej 100% poly string, K-pady
  styl: 1A, sem tam Spintop, trocha 2A
  sponzor: Yoyofactory, Slusny.net, Totalboardshop
  nej úspěchy:

2010 European Yoyo Champion

4x Czech National champion

5x vítěz Českého Yoyo poháru

2009 vítěz German Masters

2011 vítěz Austria Slovak Yoyo Nationals

2011 vítěz Sopron International Contest

              

Ahoj, jak a kdy jsi se dostal k yoyování?

 • ● Jednou přišel starší brácha Kuba ze školy a přines půjčený yoyo od spolužáka, bylo to asi v roce 2002, hned náš to chytlo, pořídili jsme si vlastní, začli trénovat, chodit na seshny, na soutěže a už to jelo :)

Jaké bylo tvoje první yoyo?vasek kroutil eyyc 2010

 • ● Starej dobrej Freehand II od Duncanu, tehdá bylo na výběr jen z pár modelů, dneska už to mají začátečnící o dost snažší.

Proč vlastně vůbec moderní yoyování?

 • ● Bylo to něco úplně novýho, nikdo to neznal, navíc našel jsem si mezi yoyerama spoustu kámošů a právě těm vděčim za to, že yoyuju do dneška.

Kdo tě nejvíce inspiroval?

 • ● Asi úplně všichni, vždycky jak jsem měl chvilku tak jsem postahoval videa (to youtube ještě moc nefrčel :) a okoukával triky, nejlepší 1A pro mě vždycky měl a asi i bude mít Yuuki Spencer, to jsou prostě neskutečně originální a zároveň technicky náročný triky provedený s obrovskym stylem a lehkostí, škoda, že není poslední dobou už moc vidět.

Co se ti na současné yoyo scéně líbí a co nelíbí?

 • ● Líbí se mi, že se yoyo povedlo nejen v ČR ale i v celé Evropě rozšířit a hlavně zkvalitnit, nelíbí se mi ta dubstepová vlna, která pohltila celou komunitu, vim, taky jsem spoustu freestylů odjel na dubstep:) ale poslední dobou je to už fakt moc, o to víc si cením když někdo jede na skáčko nebo prostě něco svýho.

Kdo je tvůj oblíbený yoyer a proč?

 • ● Za tu dobu co yoyuju jich byla spousta, z našich Lukáš Zimovčak a stylař Mishor :),  jinak už zmiňovanej Yuuki Spencer, John Ando a Kentaro Kimura s kterým jsme fakt dobrý kámoši :) Jinak těch lidí co mám z yoya rád je fakt spousta...

Byl jsi na spoustě soutěžích všude možně po světě, kde se ti nejvíc líbilo?  vashek kroutil singapore

 • ● Všude je to super, protože všude jsou yoyeři a ty jsou prostě v pohodě ale takovou atmosféru jako je na mistrovství ČR nebo Evropy nemají nikde.

Jak vypadá tvůj obyčejný den?

 • ● Dopoledne mám buď školu nebo dělám na Slusnym, odpoledne tréninky nebo kurzy, jakmile mám volno tak jsem s Ditou, snažim se yoyovat nebo dělat něco do školy.

Co tě kromě moderního yoyování ještě baví?

 • ● Hraju futsal a florbal jinak vždycky rád vypadnu s kámošema někam na cesty, poslední dobou bylo těch tripů jak na contesty tak i na koncerty nebo jen tak celkem dost a jsem za to dost rád.

Hudba je nepochybnou součástí yoyování, co posloucháš?

 • ● Všechno co se mi líbí, nějak to vyhraněný nemám, je jediná kapela kterou fakt uznávám a mám naposlouchanou kompletně a to jsou Hadouken!

Co by jsi chtěl vzkázat ostatním yoyerům?

 • Yoyo je o zábavě, o ničem jinym a na to by se nemělo zapomínat. Zní to jako klišé ale je to tak :)

       vasek kroutil eyyc 2010 vasek kroutil eyyc 2010