Jak si vybrat yoyo

Výběr yoya je velmi důležitý a jelikož dnes existují stovky yoyí, tak jsme dali dohromady několik rad, jak si správné yoyo vybrat.

První věcí, kterou musíte vzít v potaz při výběru yoya, je vaše úroveň a zkušenosti s yoyováním. Pokud s yoyem úplně začínáte, nebo jste si yoyo chvilku zkoušeli u kámaráda, tak vámi vybrané yoyo musí být z kategorie začátečníckých yoyí (pár začátečníckých yoyí najdete na obrázku č. 1). Ty se vyznačují tím, že se vrací na trhnutí (neboli jim říkáme responzivní), jsou vyrobena z plastu a stojí zhruba do 500 Kč. Na našem eshopu máme výběr takovýchto začátečnických yoyí dostatečně široký. Všechna yoya v této kategorii jsou kvalitní a s každým zvládnete začátky yoyování úplně bez problémů. Proto své první yoyo vybírejte podle toho, které se vám nejvíce líbí :) Na úplný začátek rozhodně nedoporučujeme druhou kategorii yoyí, tedy yoya nevracející se na trhnutí (neresponzivní). Tyto yoya se vracejí přes trick Bind a k yoyování s nimi je potřeba už něco umět. Většinou jsou vyrobena z kovu (existují i plastová, ale je jich méně) a jejich cena se pohybuje klidně až kolem několika tisíc Kč (obrázek č. 2). 

     

Rozhodně u yoya neplatí čím dražší, tím lepší. Velmi zkušený yoyer dokáže se začátečnickým yoyem takové tricky, které by dost možná nezvládl pokročilější yoyer, i když by měl k dispozici jakékoliv yoyo na světě. Yoyování je o tom, co umíte vy, ne o tom, jak drahé yoyo k tomu použijete.

Pokročilá yoya mají různé vlastnosti a každý yoyer má rád něco jiného. To ostatně platí u všeho ostatního, nejen u yoya. Někomu se libí Porsche, jinému zase Ferrari. Někdo má rád brunetky, někdo zase blondýnky. Někomu sedne více yoyo, které je těžší a malé, zatímco druhému yoyo široké a lehké. Proto také nelze říci, které yoyo je nejlepší. Nejlepší je si totiž yoyo vyzkoušet, ať už třeba u kamaráda, nebo i u nás v kamenné prodejně, a podle toho si vybrat to, které vám sedne nejvíce.

Pokud potřebujete poradit s výběrem yoya, neváhejte se na nás obrátit osobně v naší kamenné prodejně, telefonicky, přes email nebo přes náš Facebookový profil a my vám rádi poradíme!