Jak vyndat spacery

Spacery jsou kovové součástky ve většině plastových yoyí, které slouží k usazení ložiska. Příklady různých druhů a velikostí najdete na obrázku č. 1. Pozor, různá yoya používají různé spacery! Občas se stane, že se spacer přichytí k ložisku, což je nepříjemné, obzvláště pokud chcete ložisko čistit nebo vyměnit. Nejlepší způsob na vyndání spacerů, je pomocí něčeho tenkého a ostrého, ideální je např. nůž, zejména ten příborový :) Nůž vložíte mezi ložisko a spacer (obrázek č. 2) a vikláte s ním do stran, dokud spacer nepovolí a neoddělí se od yoya. To sáme udělejte i s druhým spacerem. Ložisko doporučujeme nedržet v ruce, stačí když ho nandáte na osičku yoya tak, aby strana se spacerem koukala ven, jako na obrázku č. 3.

     

Když máte ložisko venku, můžete ho vyčistit nebo vyměnit. Pokud ho už chcete vrátit zpátky, dejte si pozor, na kterou část spaceru ložisko nasazujete. Vždy musí jít ta více členitější část směrem do ložiska (obrázek č. 4), ta plošší směrem do yoya. Na toto si dejte opravdu pozor! Když uděláte přesný opak, může se stát, že spacer z yoya už nikdy nevyndáte a yoyo tak bude na vyhození. Až budete mít spacery na ložisku správně nandané, zasaďte ložisko do yoya, yoyo zašroubujte a máte hotovo.


Pokud vám nejde vyndat spacer nebo jste ho ztratili a nevíte, který je ten správný, neváhejte se na nás obrátit osobně v naší kamenné prodejně, telefonicky, přes email nebo přes náš Facebookový profil a my vám rádi poradíme!