JAK VYBRAT YOYO A ZAČÍT YOYOVAT V 5 KROCÍCH 

Yoyí a triků existuje spousta. Na začátek je toho pro každého trochu moc a může se v tom snadno ztrati. Náš tým yoyerů dal tedy dohromady 5 kroků, které fungují jako jednoduchá příručka pro každého začínajícího yoyera. Pokud si tedy jednotlivé kroky projdete, bude vám už vše jasné. A pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, tak neváhejte a obraťte se na nás, rádi poradíme :) Tak jdeme na to !

Sample icon
  Výběr správného yoya             
Sample icon
  První hod a první trik                   
Sample icon
  Nastavení provázku                      
Sample icon
  Učení dalších triků                       
Sample icon
  Nákup yoya                                

 


 
 
 

VÝBĚR SPRÁVNÉHO YOYA

Yoyí jsou stovky druhůl a vybrat do začátků to správné je velmi důležité. Jak radí Vashek Kroutil ve videu - je nezbytné začít se začátečnickým / responsivním yoyem. Těch nabízíme v shopu hned několik. Nejčastěji doporučujeme yoya od Yoyofactory; jsou cenově velmi dostupná, na používání jednoduchá a nenáročná. Konkrétně jsou to FAST 201, One a Velocity 2.0. Ale k tomu se dostaneme ještě později v kroku číslo 5 :)

 

 
 

První hod a první trik

Jak na první hod a první trik vám poradí Robert Kučera. Jakmile budete umět yoyo správně hodit, tak se můžete pustit do dalších triků. Velmi důležité je držení yoya. To se provádí tak, že když yoyo držíte na dlani tak provázek musí směřovat nad yoyo, nikoliv pod. Nebojte se s yoyem hodit opravdu silně a švihnout rukou. Čím silněji yoyo hodíte, tím více se bude točit, vy budete mít více času na triky a také jej snadněji vrátíte zpět do ruky. Pokud se vám yoyo povedlo alespoň na pár vteřin roztočit a poté vrátit zpět do ruky, tak vám gratulujeme - zvládli jste první trik, který se jmenuje "Sleeper".

 

 
 

Nastavení provázku

Velmi důležitý je pro yoyování také provázek neboli "string". O tom jak jej nastavit, vyměnit, sundat či nandat na yoyo vám vše řekne Honza Novotný neboli pan Dobrůtka. Provázky je nutné po určité době měnit. Časem se zašpiní, ztratí pružnost, barvu, je těžší s nimi yoyovat a nakonec se může provázek i přetrhnout. Doporučujeme tedy s prvním yoyem objednat alespoň 10 náhradních provázků.

 

 
 

Učení dalších triků

Pokud máte yoyo, umíte jej roztočit a víte jak správně nastavit provázek, tak už vám nic nebrání v tom, pustit se do dalších triků. Těch existuje nespočetné množství a většina yoyerů si dokonce vlastní triky sama vymýšlí. Spousta triků jsme pro vás natočili - tato výuková videa najdete v sekci "TUTORIALS". Abyste se v yoyování, mezi jeho různými styly a mezi jednotlivými triky vyznali, tak se můžete ještě podívat na uvedené video. Vashek Kroutil s Peťanem Kavkou vám ukážou a vysvětlí jednotlivé styly yoyování.

 


 

 

Nákup yoya

Pokud jste prošli všechny kroky, víte vše, co jste potřebovali, ale chybí vám pouze yoyo tak s tím vám pomůže poslední krok. Vybrali jsme pro vás všechna začátečnická yoya, které náš obchod nabízí. Náš tým doporučuje následující:

Fast201 - velmi jednoduché a na používání snadné yoyo, kromě provázku není nic potřeba vyměňovat ani doplňovat, pro začátečníky ideální. FAST 201 není stavěný  pro složitější triky, o to snazší jsou s ním však základy. 

One - výhodou je, že v balení je navíc i druhé, širší ložisko. Pokud ložiska prohodíte, stává se z "One" yoyo i pro středně pokročilé yoyery, vrací se pouze přes bind a zvládne i složitější triky.

Velocity 2.0 - podobně jako u One, není Velocity pouze začátečnickým yoyem, jeho síla se skrýva v nastavitelném návratovém systému Adjust-o-matic, kdy můžete jednoduchým otočením bočnic nastavovat, jak hodně se má yoyo vracet. Máte tedy yoyo pro začátečníky a po povolení se z něj v okamžiku stává yoyo pro pokročilé.

*Nezapomeňte na náhradní provázky, které jsou pro trénování a učení triků opravdu nezbytné.


 

Doufáme, že vám našich 5 kroků pomohlo. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat nebo se za námi zastavte v naši prodejně v Praze, rádi vám s čímkoliv poradíme.