5 chyb

„S kovovým yoyem by mi to šlo líp. Chci nový yoyo, moje se mi divně naklání a netočí. Když ložisko v benzínu zapálím, tak se líp vyčistí.“
Určitě jsi některé z těchto frází od někoho nebo možná i od sebe slyšel, když jsi s yoyem začínal.
Ne vždy však tyto tvrzení jsou pravdivé, a protože některé slýcháme opravdu často, rozhodli jsme se vybrat 5 nějčastějších a uvést věci na pravou míru. Zde je 5 největších chyb při začátcích s yoyem.
1) „To zvládnu i s yoyem, co mám doma.

Často k nám chodíte s dotazem, zda-li jdou dělat triky i s yoyem, které jste koupili před lety v hračkářství a teď Vám leží doma. Pokud je u tohoto yoya navázán provázek napevno na střed yoya, kromě klasického nahoru a dolu s tímto yoyem další triky bohužel nepůjdou. Pokud se chcete v yoyování rozvíjet, doporučujeme yoya s kuličkovým ložiskem. Díky němu se yoyo na konci provázku protáčí, a proto s ním jdou dělat všechny triky.
Na začátek vždy doporučujeme yoyo One, které má ideální vlastnosti pro začátečnické triky, zároveň s ním jdou ale skvěle dělat i pokročilé triky díky šiřšímu ložisku, které v balení najdeš. Dále na začátek doporučujeme o trošku větší yoyo Arrow. Obě yoya nabízíme i ve výhodném setu, kde najdeš spousta dalšího příslušenství, který se ti bude vždy hodit mít po ruce (Holder, stringy, atd.)
Kuličkové ložisko
2) „Už umím trapézu, naučíš mě horizontál?“

Triky je potřeba se učit popořadě a nepřeskakovat ze začátečnických triků na pokročilé. Doporučujeme mrknout na tenhle TrickList a učit se jeden po druhém. Je sestavený tak, aby triky postupně na sebe navazovali a abys tak nepřeskočil nějaký důležitý element, který později budeš potřebovat. Jak si můžeš všimnout, horizontální triky zde jsou až na konci pokročilých triků, doporučujeme NEučit se je dříve.
Je dost pravděpodobný, že se ho při začátcích naučíš špatně a potom bude těžký se ho přeučit. 
Zároveň když nám v prodejně ukážeš, že umíš všechny Triky v Tricklistu, dostaneš slevu na další produkty a navíc body do žebříčku.3) „Když ložisko v benzínu zapálím, tak se  líp vyčistí!

Ne! Netušíme, kde se tenhle blábol vzal, ale ložisku rozhodně nepomůžeš, spíš ho tím nenávratně poškodíš a sám sobě dost možná ublížíš.. Jak ložisko vyčistit správně (bez pyrotechniky) najdeš níže.
Ideální přípravek pro čištění je technický benzín Zippo, který seženeš ve většině trafik (používá se také jako náplň do zapalovačů). Pokud Ti ho nebudou chtít prodat (přeci jen je to hořlavina), zeptej se třeba rodičů.
4) „Musím se hned naučit BIND.“

Yoyo Star Trick

Tento bod dost souvisí už s č.2 , ale rádi bychom Bindu věnovali speciální pozornost. Hodně začínajících yoyerů se naučí Sleeper, Rock the Baby a už by se rádi naučili Bind. Nespěchej! Pokud to s yoyováním myslíš vážně, je potřeba být trpělivý, zvlášť na začátku! Všechny triky předcházející Bind Tě naučí nějakému pohybu nebo fíglu, který se Ti určitě bude později hodit.  Kámoši navíc budou koukat, až na ně vytáhneš triky jako Hvězdu, Around the Corner nebo UFO, protože právě oni možná všechny tyhle cool začátečnický triky přeskočili.5) „Yoyovat se nejlíp naučím z internetu.“

Z internetu se toho dá naučit spoustu, taky jsme se učili svoji první trapézu z internetu doma v pokoji a nikde jinde jsme yoyo nevytahovali. Pravdou ale je, že jakmile se začneš stýkat s ostatníma yoyerama, tak otevíráš dvěře do úplně novýho světa. Nejen, že se od nich můžeš naučit nějakej novej libovej slack nebo grind, ale poznáš i nový kluky a holky, se kterýma se můžeš vydat na contest nebo třeba jen do parku dát si rychlej FAST Challange.