Toto je další zpráva ze SLUSNY WYYC Countdownu a další budou následovat. Budeme Vás informovat o význámných yoyo postavičkách, událostech, teamech a dalších zajímavostech,abyste byli v obraze.

Za několik málo dní začne největší yoyo událost roku. Je to mistrovství světa, které se již tradičně koná v Orlandu na Floridě. Tuto tradici hodláme příští rok porušit a přesunout mistrovství do Prahy. 

Na začátek malá otázka – schválně, jestli víte, kdo má nejvíc titulů mistra světa ve své sbírce? Není to Mickey, i když ten jich má taky hodně. Ale je to jeho kolega z Japonska, který se stal celkově 12x mistrem světa v yoyování. K tomu navíc přidal i jedno stříbro. Tímhle rekordmanem je Shinji Saito.

Nejvíc titulů nabral v 2A divizi, kterou většina lidí považuje za tu nejtěžší vůbec. A já jsem jeden z nich. Shinji kraloval v loopování nepřetržitě od roku 2002 do roku 2007, což je 6 titulů v řadě (!) a pak ještě se mu podařilo vyhrát v letech 2009 a 2011. Stříbrný skončil v roce 2008.
Zbývající tituly nabral v letech 2006 až 2009 v tzv. Combined Division. Ta spočívala v tom, že člověk předvedl 1A freestyle, pak tzv. twohandedfreestyle (buď 2A nebo 3A) a nakonec tzv. aerialfreestyle (4A nebo 5A). Ta divize byla na Worldsech pouze v letech, kdy ji Shinji vyhrál. Později byla zrušena kvůli složitosti judgování. A tak bude Shinji zapsán v historii jako jediný vítěz této divize vůbec. Co na Shinjim nejvíc oceňuju je jeho jistota a hlavně originalita. A i takovej laik na 2A jako já dokázal poznat, že Shinji dělá něco jinýho než ostatní. A že to dělá líp. Z jeho posledního vítězství z roku 2011 třeba první pokusy o horizontální loopování. Ale i jeho starší freestyly rozhodně stojí za shlédnutí. V současnýdobě se objevuje sporadicky, většinou ve videích s Turning Point yoyi, protože jsou s Kentarem velcí kamarádi. Ale (asi) stále je v YYF teamu. A čím dál více yoyuje 1A, který má taky unikátní a hodně stylový. Prostě šampion šampiónů jak má být!


Odpočet do WYYC