Toto je další zpráva ze SLUSNY WYYC Countdownu a další budou následovat. Budeme Vás informovat o význámných yoyo postavičkách, událostech, teamech a dalších zajímavostech,abyste byli v obraze.

Za několik málo dní začne největší yoyo událost roku. Je to mistrovství světa, které se již tradičně koná v Orlandu na Floridě. Tuto tradici hodláme příští rok porušit a přesunout mistrovství do Prahy. Pojďte si to s námi užít.

Rozhovor tentokrát vedl David Kreibich s úřadujícím mistrem Evropy Jánosem Karanczem. János je největším želízkem v ohni, které na letošní worldsy Evropa vyslala.


•Čau Jánoši! Jak se vede?
-Ahoj Davide! Mám se skvěle, diky! Co ty? •Docela v pohodě, dík.

•Předpokládám, že tě všichni znají, ale pověz nám pár slov o sobě.
-Jsem János Karancz z Maďarska a jsem sponzorovanej Duncanem už rok a půl. Mám fakt rád whipy, slacky, rejekce, obrázkový triky a atmosféru mezi yoyerama. Jeden z mých největších snů se teď stal skutečností, konečně mám šanci se dostat na WYYC!

•Budeš reprezentovat nejen Maďarsko, ale celou Evropu. Těšíš se? Jsi nervózní nebo tak něco?
-Velice se těším na tuhle událost. Potkám spoustu zajímavých yoyerů, které jsem před tím neviděl osobně, jen ve videích. Naneštěstí se teď necítím nervózní a doufám, že nebudu nervózní ani na stage. Ale myslím si, že nemám důvod být nervózní, protože už jen to, že tam můžu být, je pro mě spíš odměna než výzva. Ale samozřejmě velice doufám, že předvedu dobrý freestyle, na který budu moct být pyšný a který publikum ocení.

 

•Slyšel jsem, že tvrdě trénuješ. Co je na tom pravdy? Jak dlouho už trénuješ na tuhle soutěž?
-Řekl bych, že trénuju hodně. Přestal jsem trénovat na pár dní po EYYC, ale potom jsem zase začal trénovat můj freestyle 5krát denně do doby, kdy jsem si udělal maturitu (v červnu) a od té doby jsem trénoval 10krát denně. Jasně, že jsem změnil triky z EYYC freestylu a dal si i jinou písničku. Někdy zrovna moc čas trénovat 10krát denně nemám, ale pořád se snažím trénovat aspoň trochu.

•Je to pro tebe poprvé, co budeš soutěžit na soutěži mimo Evropu?
-Ano, je to moje první soutěž mimo Evropu

•Koho by si rád viděl vyhrát?
-Je velmi těžké říct, koho bych nejradši viděl vyhrát, protože je tu spoustu šíleně dobrých yoyerů, ale opravdu rád bych viděl vyhrát někoho skromného, kdo je unikátní a dost připravený na tu soutěž.

•Kdo podle tebe má největší šanci na vítěztví?
-Myslím si, že bych mohl vyjmenovat třeba 15 yoyerů, kteří by měli šanci výhrát tenhle rok, ale tak například Christopher Chia, Ahmad Kharisma nebo Zach Gormley mají podle mě velmi dobrou šanci vyhrát.

•Co by pro tebe znamenalo být v top 5 nebo dokonce urvat první místo?
-Byl bych extrémně poctěn a šťastný být v top 5 nebo dokonce se dostat na první příčku, to by rozhodně byl jeden z mých nejohromnějších úspěchů vůbec a nikdy bych na to nezapomněl.Ale můj hlavní cíl je odjet freestyle, který by se publiku líbil a na který bych mohl být pyšný. 

•Je pravda, že hraješ na banjo?
-Mám banjo a jsem velký fanoušek banjo hudby, ale bohužel zatím neumím nic moc zahrát, ale už jsem se začal učit, jak zahrát písničku, co jsem měl na EYYC, tak doufám, že jednou budu schopný jí zahrát správně.
 

 •Těším se na tvůj freestyle! Hodně štěstí! Budeme ti držet palce!
-Děkuji moc, velice to pro mě znamená! :)) Také moc děkuji za interview!

-Doufám, že se brzo zase uvidíme týpci!!