Toto je další zpráva ze SLUSNY WYYC Countdownu a další budou následovat. Budeme Vás informovat o význámných yoyo postavičkách, událostech, teamech a dalších zajímavostech,abyste byli v obraze.

Za několik málo dní začne největší yoyo událost roku. Je to mistrovství světa, které se již tradičně koná v Orlandu na Floridě. Tuto tradici hodláme příští rok porušit a přesunout mistrovství do Prahy. Pojďte si to s námi užít.

Dalším yoyerem, kterého představíme je John Kohei Ando.
 

Jedná se o mistra světa z roku 2008 a zároveň mého nejoblíbenějšího mistra světa vůbec.
Než se John Ando blýsknul v 1A, několik let se hodně dobře umísťoval v loopování. Dva roky před získáním titulu získal na mistrovství světa dokonce medaily ve 2A.
Bylo to nejspíš 2Ačko, které ovlivnilo jeho tehdy velmi unikátní stýlek 1Ačka. Když se s odstupem času podívate na jeho vítězný 1A freestyle, možná vám nebude připadat nijak extrémně výjimečný. 

Je to právě proto, že John hodně ovlivnil celou yoyo scénu. Když to trochu přeženu, tak předtím jste si o tricích za rukou a takzvaných tunelech mohli nechat na yoyo scéně zdát.

Hodně používaný je i jeho trick zvaný Ando slack, který ukazuje v nestárnoucím videu s Yuuki Spencerem a Miguelem Correou- Win by Default:

 John se po získání titulu párkrát objevil na nějakých menších yoyo akcích nebo exhibičkách a asi nejvýznamnější byla jeho účast na japonské prestižní soutěži:

44CLASH (čti: yoyo kleš), která si chrání svojí prestiž i tím, že se z ní nezveřejňují žádná videa.

Tady je jedno z videí z exhibice v japonsku, která završila velkou kampaň od YYF- John Ando vs. Yuuki Spencer (plakát k této akci nám visí v shopu hned vedle dveří)


John Ando má tituly mistra světa dokonce 2, ten druhý získal v roce 2010 se skupinou japonských yoyerů Shaqler.

Tahle partička se blýskla parádní exhibičkou v kategorii Artistic Performance a odnesli si zasloužené zlato.
S tímhle vystoupením jste je mohli vidět i několika japonských televizních show.

Na yoyo podiu jste ho mohli vidět ještě v roce 2011, kde předvedl "pouze" své 2A na kterém si pošmákne i laický divák:

John Ando v roce 2008 vyhrál mistrovství jako člen YoYoFactory teamu s yoyem SuperStar. Letos by se měl na mistrovství světa ukázat nejen jako divák. 

Po pěti letech se John Ando vrátí do Orlanda soutěžit o nejprestižnější titul v yoyo světě.
Vzhledem k tomu, že se o něm za poslední dobu moc neví, může nás John překvapit podobně, jako překvapil světovou yoyo komunitu v roce 2008.
Já osobně si radši žádná očekávání nevytvářím a těším se na Johna i kdyby to mělo být jen v podobě 1 minutového vystoupení v kvalifikaci.

Zatím jeho nejnovější video je představení nove Superstary.
 

A abych nezapomněl, John má na kontě navíc ještě jedno megaúspěšný signature yoyo- Protostaru! Takže, až se Vám někdy dostane do ruky, vzpomeňte si na tohoto mistra, který jí pro Nás (yoyery) navrhnul.