Toto je další zpráva ze SLUSNY WYYC Countdownu a další budou následovat. Budeme Vás informovat o význámných yoyo postavičkách, událostech, teamech a dalších zajímavostech,abyste byli v obraze.

Za několik málo dní začne největší yoyo událost roku. Je to mistrovství světa, které se již tradičně koná v Orlandu na Floridě. Tuto tradici hodláme příští rok porušit a přesunout mistrovství do Prahy. Pojďte si to s námi užít.

Rei Iwakura
(by Shpek)
Offstring je jedna z kategorií, kde výrazně dominují Japonci. Ne, že by to v ostatních kategoriích bylo jinak. A já jsem si vybral jednoho Japonce, který mi svým stylem k srdci přirost snad nejvíc. Podařilo se mu vyhrát v letech 2008 a loni, takže ještě stále pár dní je úřadujícím mistrem světa. Stříbrný skončil hned třikrát - 2007, 2009 a 2010. Jeho jméno zní Rei Iwakura.

 

Rei je sponzorován už nějaký ten pátek firmou Yoyojam, kteří mu vyrobili signature yoyo ReXtreme. Dvě hlavní věci obdivuju na jeho vystoupeních úplně nejvíc. Prvním je perfo. Vždy v převleku, perfektní sladění s hudbou a jeho komunikace s publikem a gesta jsou nezaměnitelný. Druhým znakem jeho freestylů je jejich čistota. Málokdy se stane, že by se objevila nějaká chybička. A pokud se objeví, tak jen malinkatá, lehce přehlédnutelná. Oba tyhle prvky se nejvíc povedly ve freestylu z roku 2008, kterej má hodně rád.


Kromě toho se Rei stal ještě mistrem světa v AP divizi v roce 2009. Ve svým freestylu, který se mi bohužel nepodařil nikde dohledat, parodoval a napodoboval významný freestyly, se kterými v různých divizích různí lidé vyhráli právě Worldsy. Pokud ty fs a lidi znáte, tak se musíte bavit. V AP divizi ještě získal třikrát stříbrnou medaili. Rei je hold mužem mnoha profesí.