Toto je první zpráva ze SLUSNY WYYC Countdownu a mnoho dalších bude následovat. Budeme Vás informovat o význámných yoyo postavičkách, událostech, teamech a dalších zajímavostech,abyste byli v obraze.

Za pár dní začne největší yoyo událost roku. Je to mistrovství světa, které se již tradičně koná v Orlandu na Floridě. Tuto tradici hodláme příští rok porušit a přesunout mistrovství do Prahy.

Hiroyuki Mickey Suzuki
Zatím posledním mistrem světa v yoyu( v kategorii 1A) se stal Hiroyuki Suzuki známý také jako Mickey. Poznáte ho podle brýlí, které si snad nesundává ani na spaní.

Mickey je Japonec- jak jinak, tomuto národu se v moderním yoyování daří víc než kterémukoliv jinému- a mistrovství světa vyhrál čtyřikrát. Poprvé se mu to podařilo v roce 2004, pak v roce 2005 a v roce 2006. Po delší pauze, kdy byl 4x druhý to zase vyhrál loni v roce 2012.

Mickey je bezpochyby jednou z největších osobností yoyování. Dalo by se říct, že výrazně ovlivnil celý "asijský" styl, i když ne vždy si z něho vzali to nejlepší. Velkou část své kariéry byl sponzorován firmou YoyoJam, která mu podle jeho gusta vydala 8 signature yoyí. Yoyojamu dal ale vale a v tuhle chvíli šéfuje vlastní firmě sOMEThING a yoyo shopu YoyoAddict.

Čas od času si natočí nějaké video a to zpravidla nedopadne moc dobře- špatná kvalita, missy, málo viditelný string, stejný úhel nebo nezajímavá kompozice. Jeho nezajímavějšími videi tak zůstavají jeho freestyly:Odskočíme si zpátky k jeho úspěchům. Od roku 2003 se v Singapuru pořádá mistrovství Asie, kam se sjedou všechny asijské (rozuměj světové) špičky. V průběhu devíti let získal titul šampiona 7x! Když nevyhrál, byl druhý nebo třetí(2013).
Uvidíme, jestli se mu titul podaří obhájit.

Odkaz na odpočet:
 http://www.timeanddate.com/countdown/to?msg=World+Yoyo+Contest+2013&p0=867&year=2013&month=8&day=8&hour=11&min=0&sec=0