Toto je další zpráva ze SLUSNY WYYC Countdownu a další budou následovat. Budeme Vás informovat o význámných yoyo postavičkách, událostech, teamech a dalších zajímavostech,abyste byli v obraze.

Za několik málo dní začne největší yoyo událost roku. Je to mistrovství světa, které se již tradičně koná v Orlandu na Floridě. Tuto tradici hodláme příští rok porušit a přesunout mistrovství do Prahy. Pojďte si to s námi užít.

Ben celým jménem Benjamin McPhee je člověk který společně s YoHansem stojí za celou firmou Yoyofactory. Původem je Ben z Austrálie kde původně s yoyováním začínal jako promotér a v roce 1998 dokonce i vyhrál titul mistra Austrálie a ve stejném roce skončil 5. na Worldsech. Ben však do soutěží moc nedělal ale za to jako promotér objel spoustu škol, exhibicí a různých dalších akcí po celém světě.

V roce 2003 vzniklo Yoyofactory pod vedením YoHanse a Bena, dodnes má Ben na starost veškerý marketing, brand management a i správu celého YYF týmu. Nikdy v životě jsem nepotkal nikoho, kdo by více cestoval, Benův pas má více stránek než kdejaká kniha a častokrát Ben za týden navštíví klidně i 3 kontinenty. Z Japonských Nationals, do Hong Kongu na veletrh hraček, poté na jednání do Německa, natáčet do televize do Peru a nakonec zpět do Phoenixu, kde YYF sídlí. Rozhodně je Ben jedním z nejdůležitějších a nejvlivnějších lidí v celosvětové yoyo scéně a má obrovský rozhled, proto jsme se ho před MS v yoyování – svátkem všech yoyerů zeptali na několik otázek na které Ben odpověděl velmi stručně ale přece

 1)Kdo je tvým kandidátem na výherce letošních Worldsů ?

 Paul Kerbel a Paolo Bueno jsou nasazení rovnou do finale byla by škoda, kdyby se k nim nepřipojil ještě Gentry Stein, Harold a Luis Enrique, protože všichni dokázali, že v 3 minutovém freestylu jsou silní a dokážou vyhrát.

 
2) Můžeme se těšit na spoustu novinek, které YYF chystá vydat na Worldsech ?

 Ano, na spoustu.

 

3) Tešíš se a dorazíš na Mistrovství světa do Prahy ?

 Ano !!
 

 Ben je šéfem jednoho z největších profesionálních týmů na světě takže před Worldsama kromě přípravy spousty produktů a novinek má hromadu práce i s dopravením týmu do Orlanda, do Plaza Hotelu, kde se Worldsy konají.

 Kromě toho, že Ben velmi podporuje yoyoing v Česku tak i vymyslel trik ColdFusion a na US Nationals minulý rok skončil na 7. místě.

Cold fusion, jeden z fundamentálních triků moderního yoyování v podání Bena: