2013 National Yo-Yo Contest

 
O tomto víkendu se konalo mistrovství Spojených států amerických v yoyování a to již tradičně v městečku Chico v Kalifornii. Jelikož je americká yoyo scéna jedna z největších a nejkvalitnějších na světě tak šlo o velmi sledovanou soutěž. Já sám jsem se nemohl dočkat výsledků a nového mistra Ameriky, protože kandidátů bylo hned několik a dala se očekávat napínavá bitva. S Tomášem Bubákem jsme se chystali na noční online stream ale bohužel žádný nebyl. Vzhledem k tomu, že se celá akce odehrává pod širým nebem uprostřed parku tak by se absence streamu dala chápat, naštěstí se veškerého reportování ujal server Yoyonews a natáčení Yoyofactory s Duncanem, takže výsledky jsme se dozvěděli s minimálním zpožděním. 
 
 
Gentry Stein - nový mistr USA

 
 
No a jak to všechno dopadlo ?

 

 Nejsledovanější kategorii 1A vyhrál člen Yoyofactory týmu Gentry Stein se svým Shutterem. Gentry předvedl originální freestyle s hodně netradiční hudbou. Nejdříve se mi to celé nějak nezdálo ale Gentry musel tenhle freestyle připravovat hodně dlouho, všechno krásně trefuje do rytmu a téměř nechybuje, ostatním tedy nedal moc šancí. Zaujal mě hodně Zach Gormley, obhájce titulu z minulého roku, Zach jel neuvěřitelně komplikované a nepředstavitelně technicky náročné triky bohužel ale vypustil konec (nebo se mi to jen zdá ?) a na takové úrovni jako je finále US Nats si nemůžete dovolit odfláknout ani vteřinu, natož minutu. Za skouknutí stojí rozhodně také Michael Kurti, který skončil na 5. místě a Anthony Rojas, který mě prostě vždycky dostane :)
 

image


2A

2A Winners


3A

3A Finals


4A

Nikdy jsem neviděl freestyle bez jediného missu natož potom ve 4A, Ianovi Johnsonovi se to povedlo a tak si titul offstringového mistra USA jednoznačně zasloužil.

image


5A

image