Trip na ZYYC 2012


Zima už nám klepe na dveře a na Slovensku je tradicí, že se zima vítá yoyo soutěží.
„Zimný Yoyo Contest 2012“ se pořádá v Bratislavě. No spíše v takové vesnici u Bratislavy, kde jsme ten den rozhodně nemohli chybět.

Výprava, k našim východním bratrům, byla největší za poslední dobu. Soutěžit a pokud možno ukořistit nějakou trofej vyrazilo 15 českých bojovníků.
Tentokrát jsme oželeli klasickou páteční aklimatizaci a vyrazili až v sobotu brzy ráno.

Cestou nás potkalo několik menších zdržení, z nichž největší bylo, že jsme přes půl hodiny zbytečně čekali na jednoho opozdilce… Jak se později ukázalo, víkendové ranní vstávání bylo nad jeho síly.

Contest place- tedy místo kde se akce konala, byl středně malý sál s dobrou možností různého osvětlění, která byla až hříšně málo využita- na contestech všech formátů od závodů v „Hornídolní“ až po mistrovství Evropy se osvědčilo, že nejlepší atmosféra je ve chvílích, kdy je při freestylech v celém sále zhasnuto a osvětlené je pouze podium. Je až k nevíře, o kolik může tento „detail“ soutěž pozvednout.

Soutěž byla trochu zdlouhavější a to i proto že v pokročilých se představilo 50 borců, což se dalo předem těžko čekat a to i proto, že možnost přihlásit se předem využila sotva polovina účastníků.
K vidění bylo až nečekané množství povedených freestyleů a to díky dobrým podstřešním/podnebním podmínkám, které na místě panovaly, kdy byl zajištěn přísun čerstvého vzduchu a teplota nijak závratně nerostla, což bývá velký problém na většině soutěží.

Co se týká úrovně slovenských závodníků, tak musím zmínit, že úroveň neustále stoupá. Bohužel, za rychlostí a obtížností triků na Slovensku, smutně pokulhává originalita a osobitost. Alespoň, že jednoho z mála originálů- Matra Prochászku ocenili rozhodčí třetím místem, čímž se stal nejlepším Slovákem soutěže. Druhé místo vybojoval i s jednou výměnou yoya Robert Kučera a první místo si do Prahy odvezl s téměř bezchybným freestylem, zcela zaslouženě, Petr Kavka. Petrovi se podařilo vyhrát i tamní x divizi, kde předvedl krásné výkony se 4A i 5A. Petr dokonce vyhrál i jednu neoficiální soutěž, která se konala v průběhu dne na mistních záchodcích. Hrdině se utkal ve smíšeném duelu a připsal si na účet cenné body.
(Kompletní výsledky naleznete na konci článku)

Vzhledem k tomu, že soutěž končila již před šestou hodinou večerní, rozhodli jsme se neotálet a jet zpátky do naší domoviny.

Tak zase za rok ;o)

Potkat se můžeme ale i příští týden na mistrovství Maďarska v Budapešti.

Více fotografií zde.