+420 778 052 444 📞 Po-Pá 13:00 - 18:00

Časté dotazy

Potřebuji poradit, mám dotaz, koho mám kontaktovat ?

Pokud víme tak rádi pomůžeme, kontaktujte nás na info@slusny.net nebo na +420 778 052 444 (PO – PÁ 10:00 – 18:00).

Zastavit se za námi můžete i v naši prodejně na Praze 2.

Právě jsem si objednal, za jak dlouho moje objednávka dorazí ?

Veškeré zboží máme skladem a balíčky expedujeme maximálně další pracovní den. Pokud vytvoříte objednávku do 9:00 ráno, tak balíček odešleme ještě ten samý den.

Pokud vyberete způsob platby “Bankovní převod”, tak balíček expedujeme v momentě, kdy nám peníze dorazí na účet.

Doba doručení závisí na zvoleném způsobu dopravy.

Při objednání na osobní odběr prosím vyčkejte na potvrzující email, že zboží je připraveno k výdeji.

Objednával jsem již před týdnem a stále mi ni nepřišlo…

Pokud dodání trvá déle než udává daný typ dopravy došlo k pravděpodobně k chybě. Ta mohla nastat u nás (nespárování platby, nepřijetí objednávky, atd.) či na straně dopravce (ztracení balíčku, nezastihnutí příjemce).

V jakémkoliv případě nás neváhujte prosím kontaktovat, zjistíme stav objednávky a případnou chybu samozřejmě napravíme.

Jak můžu zaplatit?

Hotově – při platbě na dobírku nebo při osobním převzetí.

Platební kartou – v naši prodejně při vyzvednutí nebo online na eshopu.

Bankovním převodem / ComGate / GoPay / Paypal 

– Více info zde.

Kdy se na moje yoyo vztahuje záruka ?

Na všechny výrobky platí ze zákona 24 měsíční záruka. Ta se však vztahuje na vady výrobku, nikoliv na vady vzniklé nesprávným zacházením s výrobkem (bouchnutí o zem, přetahování závitu, časté otevírání a zavírání yoya, nesprávná manipulace s ložiskem, osičkou, spacery atd.).

Vždy se snažíme vyjít zákazníkům vstříc, v případě chyby výrobku produkt ihned měníme či vracíme peníze. V případě neuznání reklamace hledáme co nejlepší řešení opravy či náhrady. Dejte nám tedy prosím vědět, určitě něco vymyslíme. 

Kdy můžu yoyo vrátit a jak?

Yoyo můžete vrátit bez udání důvodu do 14 dní po objednání (zaslat zpět na adresu SLUSNY yoyo shop – Ing. Jakub Kroutil, Budečská 39, Praha 2, 12000, společně s původním obalem a veškerými náležitostmi, které k výrobku patří). Produkt je také možné vrátit v případě uznání reklamace.

Yoyo se mi rozbilo. Co mám dělat?

Nezoufejte a yoyo nezahazujte, nejdřív nám dejte rozhodně vědět. Častokrát jde o maličkost, kterou zvládneme opravit radou po telefonu. Pokud jde o vadu výrobku, následuje reklamace.

Yoyo dotazy

Jak vybrat první yoyo ?

Ohledně výběru prvního yoya radíme v této speciální sekci.

Co je to responsivní/neresponsivní yoyo a co je to “bind” ?

Responsivní = yoyo, které se protáčí na konci provázku ale vrací se na trhnutí, je vhodné pro začátečníky a pro základní triky.

Neresponsivní = yoyo, které se protáčí na konci provázku ale nevrací se na trhnutí ruky, vrací se pouze přes trik “bind”. Není vůbec vhodné pro začátečníky, je určené na pokročilé triky. 

Bind = speciální typ triku, přes který se vrací do ruky neresponsivní/pokročilá yoya.

Jak často je třeba měnit provázek? Jak dlouhý by měl asi být? 

Vše o výměně a o délce provázku najdete zde.

Jaké jsou typy provázků a jak si mám vybrat provázek ?

Vše o správném výběru provázku najdete tady.

Jaké je nejlepší yoyo / Je lepší to nebo tamto yoyo ?

Přesné vlasnosti a výkony yoya se nedají určit. Nejlepší yoyo je přesně to, se kterým se vám nejlépe yoyuje. Začátečníkovi bude super celokové profesionální yoyo k ničemu. Kdo má rád motačky a složité triky dá přednost menšímu yoyu, naopak někdo jiný preferuje yoya větší, lehčí, těžší atd. Nejlepší yoyo tedy neexistuje, vždy záleží na tom, co komu vyhovuje.

Moje yoyo se nějak netočí…

Aby se yoyo točilo je potřeba aby byl provázek správně nasazen okolo ložiska. Jako první tedy zkontrolujte, zda má vaše yoyo ložisko, a zda je provázek správně volně okolo ložiska. Neváže se žádným uzlem a nesmí být skřípnutý mezi tělo yoya a ložisko. Pokud je toto správně, je už vše jen o tréninku a o technice hodu. Jak správně yoyo hodit a roztočit najdete zde. 

Proč a jak mám mazat ložisko?

Ložiska v moderním yoyování se mažou ze dvou důvodu:

1) U responsivních yoyí proto, aby se yoyo více vracelo (Loop/Response olej – vždy stačí jen pár kapek)

2) U neresponsivních yoyí pro prodloužení životnosti a také pro tišší chod (Long Spin olej – maximálně 3 kapky, yoyo může být po aplikaci dočasně responsivní, pro optimální chod doporučujeme ložisko mazat po vyčištění ložiska).

Moje ložisko začalo “chrčet” a yoyo se mi vrací do ruky, co mám dělat? 

Do ložiska se po určité době může dostat špína, prach, kousek provázku, vlasy či jiné nečistoty. Ložisko se potom netočí správně, vydává hlasité zvuky a může začít vracet yoyo do ruky.

V tomto případě je potřeba ložisko vyčistit, návod jak na to najdete zde.

Jak vyndat z yoya ložisko ?

Ložisko je potřeba vyndat při jeho výměně nebo při jeho čištění. Návod na vyndání ložiska z yoya najdete tady.

Jak dlouho se určité yoyo točí? Jak dlouhý má toto yoyo sleep ?

Jak dlouho se yoyo vydrží točit (maximální sleeper) záleží na spoustě faktorů. Především na stavu a typu ložiska, umu yoyera yoyo roztočit a v neposlední řadě také na yoyu. Kvalitnější, přesně vyrobená yoya mají maximální sleeper zpravidla delší. Nedá se však přesně určit, jak dlouho se jaké yoyo točí.

Co je to response systém a jak často je třeba měnit ?

Response systém neboli návratový systém zajišťuje správnou návratovost yoya a zároveň i to, aby se yoyo správně roztáčelo, jakmile response system z yoya vyndáte, yoyo se nejen nebude vracet ani přes bind ale ani ho neroztočíte. Více informací o návratových systémech najdete zde.

Moje yoyo se mi nechce vrátit zpátky do ruky…

Máme dva typy yoyí dle způsobu jejich vracení zpět do ruky. Tím prvním jsou responsivní yoya (vracecí – vrací se na trhnutí ruky), pokud se vám tohle yoyo nevrací tak je potřeba ho více roztáčet (silněji házet) a pokud se nevrací ani při vyšších otáčkách tak je potřeba namazat ložisko Response/Loop olejem.  

Tím druhým typem jsou yoya neresponsivní (nevracecí – nereagují na trhnutí ruky), která se vrací pouze přes trik jménem Bind. Co je to Bind a jak se ho naučit, najdete zde..

Vůbec mi nejde yoyo namotat, provázek se stále protáčí…

Ano, je to tak. Všem ložiskovým yoyím se protáčí střed při namotávání rukou. Návod na to, jak yoyo správně namotat, vložit do ruky a poprvé hodit najdete zde.

EUREuro