FREESTYLE

Jakmile za sebou máte základy yoyování a umíte Bind, tak se můžete pustit do pokročilích triků a dalších stylů. Yoyování se tak začne dostávat do freestylové fáze, která je volnější, zábavnější ale pro někoho i obtížnější. Volnější a zábavnější v tom, že si můžete trénovat sami podle sebe. Nemusíte se již pevně držet daných triků. Můžete si triky různě upravovat, kombinovat do sebe a vytvářet comba, okoukávat triky od svých oblíbených yoyerů, či si kompletně vymýšlet svoje vlastní prvky. 
Pokud je vám příjemnější držet se tutorialů a postupovat trik po triku jako doposud, mrkněte do naši sekce Tipy a Triky, pokročilích triků je tam spousta.
Freestyle ja také pokročilá kategorie na yoyo soutěžích. Začínající yoyeři soutěží v Tricklistu, kdy jsou triky předem dané, ten už jste si v lepším případě na vlastní kůži zkusili. Ve freestyle kategoriích však žádné omezení ani zadání triků není, máte pouze daný čas (1, 2 nebo 3 minuty, dle soutěže a dle kategorie) a na vlastní hudbu jedete vaše nejlepší triky. Hodnocení Freestylu není tak snadné jako hodnocení Tricklistu ale ve zkratce se hodnotí to kolik triků stihnete, jak náročné jsou, jak máte celé vystoupení i triky sladěné s hudbou a třeba i to, jak jsou vaše triky originální. To nás vede hned k dalšímu kroku a tím je vymýšlení vlastních triků.