zaklady yoyovani   yoyo udrzba   zacatecnicke triky   1A pokrocili   1A experti   1A slusny   2A loopovani   3A triky   4A offstring   5A freehand   spin top káčování

 

 

JAK ROZMOTAT PROVÁZEK

Po chvilce yoyování se stane, že je provázek zamotaný. A to není dobře, yoyo se pak hůře namotává a roztáčí a hlavně nějaké tricky se zamotaným stringem prostě nikdy neuděláte. A proto je tady tento tutoriál, který vás naučí string rozmotávat. Nejjednodušší způsob, vhodný zejména pro začátečníky, je nsundat si provázek z prstu a yoyo chytnout do ruky tak, aby provázek pod ním volně visel. String se hezky sám rozmotá. Ještě můžete pro jistotu provázek uchopit mezi palec a ukazováček druhé ruky a rukou jet od shora dolů po provázku.

Pro pokročilejší yoyery existují další dva způsoby. První z nich je asi ten nejpoužívanější. Hodíte yoyo do Sleeperu, provázek uchopte do neházecí ruky. Důležité je, aby jste string nedrželi pevně, ale měli ho jen o prst zaháklý, musí se volně pohybovat. Pak stačí zatáhnout házecí rukou nahoru a v tu chvíli dát druhou ruku vedle yoya. Provázek se začne rozmotávat. Tento způsob jde na obě strany, takže po jednom pokusu o rozmotání si zkontrolujte, jestli se provázek skutečně rozmotal. Jestli ne, rozmotávejte ho na druhou stranu, tedy dejte ruku na druhou stranu vedle yoya. Pro hodně pokročilé yoyery je vhodný poslední způsob. String se rozmotává pomocí tricku UFO, Sidewinder atd.

Pro všechny způsoby platí stejná kontrola provázku, jestli je provázek správně rozmotaný. Poznáte to tak, když k sobě dáte yoyo a konec stringu se smyčkou, jako je na. Pokud se vám string nezakroutí, máte vyhráno.
 
DALŠÍ V KATEGORII ÚDRŽBA YOYÍ