JAK VYBRAT PROVÁZEK

Jakmile máte yoyo, potřebujete k němu ještě provázek neboli "string". Ke každému yoyu je provázek přibalen ale jelikož je potřeba provázky po asi 1-5 hodinách vyměnit, je nutné mít i provázky náhradní. Nedá se použít jakákoliv nitka nebo obyčejný provázek. Je potřeba yoyo string, který je přímo na yoyování vyrobený. Výběr u provázků je celkem snadný jelikož všechny provázky pasují na všechna yoya. 
Jen doporučujeme vybírat provázky, které mají světlou, výraznou barvu aby byly dobře vidět při trikování. Na záčatek se více hodí YYF provázky jelikož mají universální délku a již předvázanou smyčku, pro většinu yoyerů tak nepotřebují zkracovat.

 

 

JAK VYMĚNIT PROVÁZEK

Výměna provázku není nic složitého. Starý, opotřebovaný provázek poznáte podle toho, že je zašpiněný, upocený, neklouže po prstech, třepí se nebo se může i přetrhnout. Doba po které by se měl yoyo provázek měnit není přesně daná, záleži to čistě na yoyerovi. Sami poznáte, kdy už se vám s provázkem neyoyuje dobře.
Důležitá je také správná délka provázku. Doporučená délka pro začínající yoyery je od země po pas, či po pupík. Pokud vám ale vyhovuje provázek delší nebo kratší, můžete si jeho délku nastavit, jak chcete vy. Návod na to jak provázek z yoya sundat, nandat a zkrátit najdete ve videu. To, jak provázek na yoyo namotat najdete v dalším kroku.