zaklady yoyovani   yoyo udrzba   zacatecnicke triky   1A pokrocili   1A experti   1A slusny   2A loopovani   3A triky   4A offstring   5A freehand   spin top káčování

 

 

JAK VYNDAT SPACERY

Spacery jsou kovové součástky v některých plastových yoyí, které slouží k usazení ložiska. Pozor, různá yoya mohou používat různé spacery! Občas se stane, že se spacer přichytí k ložisku, což je nepříjemné, obzvláště pokud chcete ložisko čistit nebo vyměnit. Nejlepší způsob na vyndání spacerů, je pomocí něčeho tenkého a ostrého, ideální je např. nůž, zejména ten příborový. Nůž vložíte mezi ložisko a spacer a vikláte s ním do stran, dokud spacer nepovolí a neoddělí se od yoya. To sáme udělejte i s druhým spacerem. Ložisko doporučujeme nedržet v ruce, stačí když ho nandáte na osičku yoya tak, aby strana se spacerem koukala ven.

Když máte ložisko venku, můžete ho vyčistit nebo vyměnit. Pokud ho už chcete vrátit zpátky, dejte si pozor, na kterou část spaceru ložisko nasazujete. Vždy musí jít ta více členitější část směrem do ložiska, ta plošší směrem do yoya. Na toto si dejte opravdu pozor! Když uděláte přesný opak, může se stát, že spacer z yoya už nikdy nevyndáte a yoyo tak bude na vyhození. Až budete mít spacery na ložisku správně nandané, zasaďte ložisko do yoya, yoyo zašroubujte a máte hotovo.
DALŠÍ V KATEGORII ÚDRŽBA YOYÍ