JMÉNO:
Robert Kučera
NAROZEN:
22.1.1987
MĚSTO:
Pardubice
STYL:
1A
YOYO:
Edge, Shutter, Kitty String XL
SPONSOR:
YoyoFactory, SLUSNY
ÚSPĚCHY:
AP Mistr Evropy 2015, Mistr České Republiky 2009, 1st Mistrovství Itálie 2009, 1st Mistrovství Rakouska 2009, 1st Mistrovství Polska 2016, 1st Mistrovství Maďarska 2016
KONTAKT:
   

BIO:

Robert se narodil v Pardubicích 22. ledna 1988. Přezdívka Robik pochází ze základky, kde mu nikdo jinak neřekl. K yoyu ho dovedl bratránek, který to našel na internetu a ze zvědavosti si yoya navzájem koupili k narozeninám. Týden po jeho narozeninách si však vykloubil klíční kost a yoyo muselo na další skoro 2 měsíce počkat.

 

Robert byl u vzniku české firmy Dot yoyos, kterou založil Kuba Kroutil a Robick za Dot několik let závodil. Od vzniku SLUSNY působí ve SLUSNYm týmu a na nějaký čas byl i členem výkonné rady České yoyo asociace. Společně se Zdendou vedl Barely Legal, což je další úspěšná česká firma na freestylová yoya, která si vzala pod křídla několik mladých talentů. Na contestech nejčastěji závodí, ale často ho uvidíte i na podiu, když soutěže moderuje. V zahraničí nebo v kategorii středně pokročilých dělá i rozhodčího. Organizoval SPINKING finále a regionals a také objíždění český škol v rámci SPINKING tour nejen v ČR, ale i na Slovensku a v Maďarsku. Zdendovi sekunduje při přípravě Super Libových yoyo závodů a role si pak prohodí při Prague Yoyo Battleu.

 

Jeho oblíbeni yoyeři jsou David Kreibich, John Ando, Zach Gormley, Gentry Stein, Janosz Karancz, Chuck a spousty dalších. U yoyerů ocení hlavně originalitu a napády. Při freestylech pak dbá na to, jak dobře je připraven do hudby a jaká je to show pro dívky. Kromě yoya má rád snowboarding, tanec a sporty všeobecně.

 


VIDEA:

..............................................................

FREESTYLY: