+420 778 052 444 📞 Po-Pá 13:00 - 18:00

Jak na Bind

Bind je trick, přes který se vrací nevracecí/neresponsivní yoyo zpět do ruky. Existují dva základní druhy bindu, podle toho, jakým způsobem se yoyo hodilo.

První způsob se používá, když se yoyo hodí klasicky před sebe do Sleeperu do frontstylu. Yoyo natáhnete do trapézy, levačkou přichytíte lehce provázek a pravačkou jdete nahoru. Až ucítíte, že se yoyo vrací, tak smyčku z levačky pustíte. Pokud jste hodili yoyo přes Breakaway, tak je potřeba bind udělat z druhé strany, protože se yoyo točí opačným směrem. Yoyo vyhodíte z trapézy a trefíte yoyo do trapézy zespoda. A v tuhle chvíli je postup stejný jako předtím – levačkou si provázek přidržíte, pravačkou jdete nahoru a až ucítíte, že se yoyo vrací, smyčku pustíte.

Bind přes Breakaway lze udělat ještě dalším způsobem. Yoyo vyhodíte z trapézy, otočíte se doprava a teď děláte stejný postup, jako při bindu do frontstylu.

Ať už děláte Bind v jakékoliv pozici a z jakéhokoliv náhozu, tak vždy se musí skládat ze dvou základních prvků. První věcí je přidržení provázku levým palcem, druhou je pohyb pravačky směrem nahoru.

Další triky v kategorii: 1A Pokročilí

EUREuro