+420 778 052 444 📞 Po-Pá 13:00 - 18:00

Jak opravit nefungující yoyo

Může se stát, že se yoyo netočí, vrací, když se nemá nebo prostě nefunguje tak jak má. 

Prvně je potřeba si zjistit, jestli máte vhodné yoyo, my doporučujeme yoya, která prodáváme u nás na eshopu. Pokud máte správné yoyo, ale stále nefunguje, na vině může být string, ložisko a nebo pady.

1. String – Prvně si zkontroluje, jestli na provázku nebo na ložisku není uzel. Ten je potřeba případně rozmotat. String se taky může dostat mezi ložisko a yoyo, v tom případě je potřeba yoyo rozšroubovat, string vytáhnout, yoyo zašroubovat a string následně opět nasadit.

2. Nejčastěji bývá problém v ložisku. Do ložiska se může dostat nějaké smítko, prach či nečistota a yoyo se kvůli tomu potom nechová tak, jak má. Bude tedy potřeba vyčistit. Nebojte se, jedná se o zcela normální věc a dřív nebo později se to stane u většiny ložisek. Pro vyčistění ložiska doporučujeme kouknout na toto video.

3. Na vině můžou být i pady (gumové kroužky vedle ložiska), díky kterým se yoyo vrací a roztáčí. Jednou za čas (2-3 měsíce yoyování) je potřeba pady vyměnit. Stačí si zjistit, které pasují do vaše yoya (ve většině případů se jedná o úzké YYF pady) a jako nálepku je nalepit místo starých.

Pokud žádný z těchto kroků nepomohl, kontaktujte nás na email info@slusny.net nebo nám napiště na Instagram @slusnyslusny a my Vám poradíme.

EUREuro