zaklady yoyovani   yoyo udrzba   zacatecnicke triky   1A pokrocili   1A experti   1A slusny   2A loopovani   3A triky   4A offstring   5A freehand   spin top káčování

 

 

NÁVRATOVÉ SYSTÉMY

Návratový systém v yoyu je velmi důležitá věc, o kterou je potřeba se starat. Používají se různé názvy návratových systémů, jako např. pady, stickery nebo snow tiry. Ty se rozlišují podle tloušťky, šířky a výrobce. Všech případech se jedná o malé kolečko, které z jedné strany lepí, a z druhé strany je potaženo speciální gumou, která umožňuje vracení yoya do ruky.

Starý pad vyndáte nejlépe pomocí něčeho ostrého, ale pozor, ať si nepoškrábete vaše yoyo. Jakmile je pad venku, musíte zkontrolovat drážku, jestli v ní nezbylo staré lepidlo, kusy provázku nebo nějaké jiné nečistoty. Pokud tam něco takového zbylo, je důležité drážku pořádně vyčistit, aby se nový navratový systém přilepil co nejlépe. Poté vemte nový pad, odlepte papírek z lepící strany a pad do drážky opatrně nalepte. Nakonec můžete přes pad přejet prstem, aby se pořádně přichytil. Takhle to udělejte na obou stranách yoya a máte hotovo.

A jak poznat, kdy je návratový systém potřeba vyměnit? Je to jednoduché, yoyo se málo roztáčí a špatně se vrací. Pokud pad měníte, vždy se podívejte na naše stránky, na kterých zjistíte u vašeho yoya, co za konkrétní návratový systém používá.