+420 778 052 444 📞 Po-Pá 13:00 - 18:00
Jan "Shpek" Novotný
SMYC & SYN champ

BIO: Jeho přezdívka Shpek pochází ze střední školy, kdy mu tak říkali spolužácí, protože byl tlustej. A pak mu to prostě zůstalo. K yoyu ho přivedl kamarád a spolužák z gymplu Brumla. První yoyo si koupil k Vánocům v prosinci 2002 a byl to Duncan Dragonfly. 

Přes 2 roky reprezentoval švýcarskou firmu HSPIN. Je členem SLUSNYnet teamu jako fosílie, YoBerg crew, výkonné rady České yoyo asociace (aktuálůně jako místopředseda), slowpitch a discgolf teamu Yoyoteam a softbalového teamu Pikes Praha. Na contestech ho nejčastěji najdete pod pódiem, kde dělá rozhodčího, nebo občas u SLUSNYho stánku. Na pravý ruce má yoyo tetování. A chtěl by další. Jeho oblíbeni yoyeři jsou legendy jako Vashek, Hank Freeman, Jason Lee, Rei Iwakura, Takeshi Matsuura a hromada dalších. Aktuálně ho nejvíc baví Matouš Tomeš a Tony Šec. U yoyera ocení hlavně jeho styl a jak dobře umí z freestylu udělat show a pobavit diváky.

Kromě yoya má rád ACS, Star Wars, MtG, různy sporty (aktivně i pasivně), všeobecně stolní hry a všechny svoje kámoše. Nemá rád sprostý písničky ve freestylech a špatně provedený horizontály.

Narozen: 18.3.1987

Styl: 1A, 5A, Spintop, Fixed Axle

Yoyo: Protostar, CZM8, FHZ, DOT Judge

Sponsor: SLUSNY

Úspěchy: 1st Royal NYC 2016, 1st Slovak Nationals 2009, 1st SMYC 2009, 1st YoyoCamp Fast Challenge 

EUREuro