GENPOP

1359

GENPOP

(Hodnocení: 2)

1359

Yoyo s jednoduchým designem a skvělým výkonem. GENPOP od YoyoFactory je tady!

Katalogové číslo: YYF-GENPOP Kategorie: , , ,

Nový GENPOP od YoyoFactory je tady! Toto mírně oversized yoyo (má větší šířku a průměr, než je obvyklé) se skvěle hodí pro velké triky a soutěže. Jeho velikost totiž zaručuje snadnější trefování provázku, ať už děláte triky kolem hlavy, nohy nebo za zádama. Tyto triky se (především na soutěžích) stávají stále víc populárními a pokud chcete tyto triky zkoušet, doporučujeme na něj právě GENPOP. S tímto yoyem hravě zvládnete i detailní triky vyžadující vyšší dávku preciznosti.

GENPOP je vytvořen z vysoce kvalitní slitiny 7068 a povrch je anodizován, takže GENPOP je velmi příjemný na dotyk. Díky organickému tvaru GENPOP hezky padne do ruky každému, ať už máte větší či menší dlaň.

Toto yoyo bylo vyrobeno ve třech barvách: modré, světle modré a stříbrné. Na stráně yoya najdete decentní laserování s nápisem “YoyoFactory” a “GENPOP”. Zajímavé je i originální balení – tuba z tvrdého kartonu, který spolehlivě chrání yoyo. Součástí balení je i jeden zelený string.

Další informace

Váha 0.066 kg
Barva

, ,

Kategorie

Úrověň

Výrobce

Materiál

Product

Styl

Šířka

Průměr (mm)

Váha

2 recenze GENPOP

 1. Jonáš Prušek

  Naprostá nádhera.

  Po dlouhé době jsem se rozhodl pořídit nové yoyo pro mé “čekám než se mi začne vařit voda hobby”. Jsem naprostá lemra pokud jde o tríčky, takže tohle berte jako fejeton.
  První čeho jsem si všiml, je že yoyo je hladké jako máslo při pokojové teplotě. Točí a točí neuvěřitelně ladným a tichím způsobem. To za mě vede k nádherné absenci zvuku kterou Genpop disponuje. Oproti průmyslové zbíječce jakou je Fast201 nebo sportovnímu autu jakým je Supernova je tohle tichounká teslička. Je ovšem možné, že mám v Supernově jenom superstará ložiska.
  Další věcí která mě už v prodejně zaujala je šířka a velikost yoya. Neuvěřitelně dobře se trefuje na slack a hooky mi jdou znatelně lépe. Jestliže Supernova je sportovní auto, tak tohle je Cybertruck.
  Posledním faktorem je váha a celková rychlost yoya. Yoyo není nijak extrémně težké a vzhledem ke své velikosti působí opravdu lehounce. Na stringu se pak i tak chová. Vůbec nejsem schopný dosáhnout nějakých božích rychlostí svým tempem, ale i yoyo krásně a ladně hopsá mezi provázky.

  Za mě posledním faktorem, který už bohužel mohu pocenit je odolnost. Yoyo je vyrobené ze slitiny hliníku 7062, které často říkáme letecký hliník. Tato slitina má výrazně větší odolnost v tahu ale především dosahuje mnohem větší tvrdosti. Na Birnellově škále tvrdosti dosahuje slitina 7062 tvrdosti 190HBW. Standartní hliník ze kterého se nejčastěji vyrábí monometalová yoya je 6061, ten má tvrdost 95HBW. Genpop je tedy de-facto 2x tvrdší než spousta ostatních modelů (ne doslova, stupnic tvrdosti a zkoušek existuje mnoho).
  Nicméně nemohl jsem se dočkat, tak jsem hned vyvečnil pejska hezky na kachličkách, alias švihnul s tím o zem jako poleno. K mému potěšení yoyo se dinglo VÝRAZNĚ méně než jsem čekal. Na Supernově by se to rovnalo pohybu tektonických desek a tvorbě Mariánského příkopu, ale tady je to takové nepatrné bebíčko, které stejně zabolelo u srdíčka.

  Děkuji Peťanovi, který mi neuvěřitelně pomohl s výběrem a doporučil tuhle krásu. Nejlépe uděláte, když zajdete na prodejnu a yoyo vyzkoušíte sami. Neberte mojí recezni příliš vážně…

  • Avatar photo

   bubi

   Jonáši, díky moc za skvělou recenzi, takovou jsem teda dlouho nečetl!😅 Velice mě pobavila a zároveň poučila (o Birnellově škále jsem neměl tušení). Jsem rád, že se Gonpop líbí! 👍

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte dotaz k tomuto produktu?


 
Mohlo by se Vám líbit...