+420 778 052 444 📞 Po-Pá 13:00 - 18:00

Yoyo Mistrovství ČR – Jaké bylo?

V sobotu 6.11. se po roční pauze měli možnost potkat nejlepší yoyeři z Čech a utkat se o titul mistra ČR. Akci však zdaleka nenavštívili jen Češi, dorazilo i spoustu cizinců z Německa, Slovenska, Maďarska, Dánska, Islandu nebo například Anglie. O jaké yoyery se konkrétně jednalo můžete vidět níže.

Ale zpět k samotnému mistrovství. Celá akce se konala v holešovickém divadle Na Maninách. Jedná se o velmi prostorné a hezky zařízené divadlo se super pódiem a (velmi) hlasitým sound systémem. Takže ideální místo pro contest.

Už v 10:30 se otevřely brány divadla a po prokázání bezinfekčnosti jste rovnou mohli zavítat dovnitř. Pak už bylo jen na Vás, jestli zamíříte rovnou na registrace, půjdete prohlédnout nějaké nové yoya na tamější stánky a nebo rovnou trénovat na stage

 

Jako první byla na řadě kategorie Junior, kde zabojovalo 5 statečných bojovníků a zlatou medaili nakonec ukořistil slovenský yoyer Daniel Holly!

Následovaly kvalifikace do 1A PRO finále, kde bylo potřeba vyfiltrovat z 30 soutěžících pouze nejlepších 14. Ti potom společně s nasazeným mistrem ČR z minulého ročníku (Michaelem Malíkem) postoupili do finále.

Okolo 14:30 začínalo jít do tuhého. Začínal totiž finálový blok. Konkrétně šlo o kategorie: Junior Final, Women, Royal, X division, 1A Open a 1A Pro. Nebudu se tady rozepisovat o každé kategorii, ale i tak bych rád vypíchl pár výkonů.

Prvním je výkon Kateřiny Halíkové, které se podařilo vyhrát Junior divizi a zároveň ukořistit 2. místo v kategorii Women. Katka se zlepšuje neuvěřitelným tempem a jsme moc zvědaví, co od ní uvidíme příští rok.

A koho dál zmínit? Rozhodně doporučujeme kouknout na freestyle Kuby Dolejše, který předvedl 3A tríčky, jaký jsme od žádnýho Čecha ještě neviděli. Skvělý byl i freestyle všeznámého Keirena Coopera nebo Simona Dubischara.

No a z Českých luhů a hájů se nám moc líbili freestyle celé top pětky, Honzy Votrubce a nebo Tomáše Vylětěla! Kouknout na tyto Freestyly můžete na našem kanále.

A úplně na konec bychom chtěli pogratulovat našemu SLUSNYmu team memberovi Matouši Tomešovi za vítězství v hlavní kategorii 1A PRO. Pokud si někdo po tak dlouhém čekání zasloužil vítězství, tak to byl právě Máťa. Díky všem, kdo dorazili, a vidíme se zase za rok!

– Bubi

A zde je si můžete prohlédnout, jak mistrovství vypadalo skrze fotohledáček.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EUREuro