+420 778 052 444 📞 Po-Pá 13:00 - 18:00

REPLAY vs. WEDGE – Nejlepší plasťák od YYF?

Často se ptáte, jaké yoyo si pořídit, když už zvládáte všechny základní triky a přecházíte z responzivního na neresponzivní yoyo. Naše odpověď je nejčastěji yoyo Replay nebo Wedge. Jedná se totiž o velmi kvalitní a zároveň cenově dostupná yoya.

Jaký je v nich ale rozdíl? A které se Vám bude hodit víc? To se dozvíte v tomto článku.

Replay Pro Special

Replay je plastové neresponzivní yoyo (vrací se na trik Bind) a stojí 449 Kč. Jedná se o signature yoyo mistra světa Gentryho Steina, kterému se s Replayem podařilo vyhrát mistrovství USA. To potvrzuje fakt, že s tímto yoyem lze zvládnout opravdu i ty nejtěžší triky.

Velká výhoda Replaye je jeho odolnost. Je vyroben z tvrdého plastu a přežije toho opravdu dost. Takže pokud Vám yoyo naráží do země nebo ho často půjčujete kamarádům, kteří to s yoyem ještě tolik neumí, Replay je určitě správná volba.

Zároveň je Replay oproti yoyu Wedge spíše menší a proto ho doporučujeme yoyerům s menšími dlaněmi.

Wedge

Stejně jako Replay i Wedge je plastové nereponzivní yoyo, rozměrově s však liší a jedná se o velmi široké yoyo a proto s ním není problém hitnout jakýkoliv string chcete. Pořídíte ho za 499 Kč.

Wedge je také signature yoyo mistra světa, konkrétně Evana Nagao.

Obrovská výhoda je, že Wedge v sobě má zabudovaný fingerspin hub, takže s ním krásně jdou fingerspinové triky. Další výhodou je, že Wedge jede ihned po rozbalení extrémně smooth. Je však potřeba dávat pozor na rozdělávání yoya. Pokud se moc často rozdělává, může chytit menší vibe (yoyo se klepe).

Pokud stále nevíte, které yoyo si vybrat, doporučujeme kouknout na následující video. Uvidíte v něm Replay i Wedge v akci a třeba Vás jedno či druhé přesvědčí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EUREuro