+420 778 052 444 📞 Po-Pá 13:00 - 18:00

Czech Yoyo Cup: Brno 2022

Po zimním contestovém spánku se všichni čeští i nečeští yoyeři měli možnost setkat v sobotu 9.4. na první soutěži letošní sezóny – Czech Yoyo Cup: Brno 2022.

Jednalo se o druhý ročník tohoto contestu, hlavním organizátorem byl opět Martin Koprna aka Joe Black. Narozdíl od minulého roku se contest nekonal venku, ale ve vnitřních prostorech klubu Music Lab.

Naše posádka vyrážela z Prahy už v brzkých ranních hodinách, protože jsme si chtěli prohlédnout centrum Brna ještě předtím, než začne contest. Na to nám bohužel moc času nezbylo, protože nejmenovaný řidič zapomněl dočerpat palivo do SLUSNYho povozu a tak náš výlet skončil na krajnici dálnice mezi Prahou a Brnem.

Po hodině se situace podařila vyřešit (díky PČR!) a byli jsme opět na cestě. Do Brna jsme dorazili v 11.00, takže jsme stihli dát jen rychlý lívance a rovnou jsme museli jít stavět stánek na contest place.

Ve 13:00 se otevřely dveře Music Labu a celý prostor se začal plnit yoyery. Těch přišlo víc, než jsme očekávali a po půl hodině se nedalo ani kam sednout. To však berem pozitivně, protože čím více yoyerů, tím lepší contest!

Odstartovalo se kategorií Tricklist, kde se soutěžilo v deseti předem určených tricích. Přihlásilo se 7 yoyerů, z toho 4 byli ze Slovenska. Je vidět, že naši sousedi do toho pořádně šlapou a snad budeme mít šanci se brzy kouknout na contest i k nim za hranice! Jako třetí se v této kategorii umístil Branislav Diviak, druhé místo bral Pavol Leskovský a vítězem se stal Jáchym Kučera, gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se na vaše další výkony.

Následovala 1A Junior divize, kde mohou soutěžit všichni yoyeři do 15 let. Přihlášeno bylo 11 yoyerů a jedna yoyerka. Tou byla Sofie Tůmová, která poprvé reprezentovala na contestu svého nového sponzora Yoyofriends. Sofie nakonec skončila na třetím místě. Druhý skončil slovenský yoyer Bruno Poturnay a celou kategorii ovládl s nádherným freestylem Jan Matocha.

Do kategorie X Freestyle se přihlásil pouze jediný účastník a to Jakub Dolejš. A kvůli absenci soupeřů se tedy jednalo spíše o Kubovo exibiční vystoupení než soutěžní. Ve videu můžete vidět jeho triky s 3A, 4A i 5A.

Následovala hlavní kategorie a zároveň vrchol celé soutěže – 1A Pro. Do ní se přihlásilo 21 soutěžících. Kromě ostřílených tváří jako je Tony Šec, Filip David nebo aktuální mistr ČR Matouš Tomeš, jsme mohli vidět i yoyery, kteří v této kategorii soutěží prvně. Takovým yoyerem byla například Kateřina Halíková, která s velmi čistým freestylem brala krásné 13. místo.

Za zmínku určitě stojí i výkon Kryštofa Kindla, který se místo soutěžení věnuje už spíš natáčení, ale i přesto zajel svůj FS jako pán a skončil na 6. místě.

3. místo bral reprezentant Duncanu Jakub Dolejš, 2. a 1. místo patřilo vlajkám Yoyofactory – stříbrný Matouš Tomeš a zlatý aktuální mistr Evropy Kacper Palatynski.

Jako bonus jsme měli možnost vidět i novou kategorii Team FS, ve kterých se dali dohromady 3 náhodně vybraní yoyeři a museli společně vyrobit tří minutový freestyle. Pro velký úspěch si myslím, že jsme tento koncept soutěžení neviděli naposled.

>>> FREESTYLY ZE VŠECH KATEGORII MŮŽETE SLEDOVAT ZDE <<<

Moc děkujeme Joeovi a České Yoyo Asociaci za uspořádání celé akce už příští měsíc se na Vás budeme těšit v Chotěboři! Registrovat se budete moct už brzy na stránkách yoyoregistrace.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

EUREuro